- » Filek Tadeusz Jacek, prof. dr hab
- » Gałecki Sebastian, dr
- » Wiśniewski Ryszard, prof. UJD
- » Grygiel Joanna, prof. UJD
- » Miszczyński Ryszard, dr
- » Olech Adam, prof. UJD
- » Oziębłowski Mariusz, dr
- » Perek Marek, dr
- » Płóciennik Michał, mgr
- » Popowski Henryk, dr
- » Sajdek Wiesława, prof. UJD
- » Sitek Grzegorz, dr
- » Woźniczka Maciej, prof. UJD
- » Wójcik Wiesław, prof. UJD
Pracownicy » Popowski Henryk, dr » autoprezentacja
Adiunkt. Studia filozoficzne podjął w roku 1982 w ówczesnej Akademii Teologii Katolickiej na Wydziale Historii Filozofii Chrześcijańskiej w Warszawie, gdzie w roku 1987 obronił pracę magisterską pt.: Wiktor Wąsik jako historyk "filozofii polskiej". Promotorem pracy był ks. prof. dr hab. B. Dembowski, a recenzentem prof. dr hab. Władysław Seńko. W 2005 r. uzyskał doktorat na Uniwersytecie Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie na podstawie dysertacji: Witold Rubczyński jako filozof i historiograf filozofii napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Stanisława A. Porębskiego.
Od 1986 współpracował z Zakładem Badań nad Historią Filozofii i Teologii w Polsce przy ATK. W zespole naukowym Instytutu Tomistycznego w Warszawie brał udział w pracach przygotowawczych edycję Encyklopedii współczesnej filozofii polskiej 1918- 1988.
W roku 1990 pod kierunkiem prof. W. Seńki rozpoczął pracę doktorską, której przedmiotem jest życie i dzieło Witolda Rubczyńskiego (1864 - 1938). Przez dwa lata (1991 - 1993) pracował jako nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Częstochowie. Od roku 1993, na trzy lata, przerwał badania naukowe z powodu pobytu za granicą.
Od roku akademickiego 1996/97 na godzinach zleconych, a od 1997/98 na umowę o pracę zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Filozofii Instytutu Filozoficzno-Historycznego ówczesnej WSP Częstochowa, a od 2006 r. pracuje na stanowisku adiunkta tegoż Zakładu w Instytucie Filozofii Socjologii i Psychologii Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W czasie pracy na uczelni prowadził zajęcia z filozofii, historii filozofii, historii filozofii średniowiecznej, filozofii, filozofii z logiką, etyki, etyki szczegółowej, języka łacińskiego, przedmiotu społecznego oraz wstępu do filozofii.
Specjalność naukowa: historia filozofii nowożytnej i współczesnej
Przedmiotem zainteresowań naukowych: historia filozofii w Polsce, historia filozofii średniowiecznej i etyka.
Obecny przedmiot badań naukowych: filozofia realnego idealizmu w Polsce w XIX i XX wieku. Do przedstawicieli tego kierunku zalicza się m. in.: Witolda Rubczyńskiego, Aleksandra Skórskiego, Henryka Struvego, Maurycego Straszewskiego. Głównym zagadnieniem tej pracy jest związek tych filozofów z niemieckimi reprezentantami tego kierunku: Friedrichem Trendelenburgiem, Friedrichem Überwegiem, Imanuelem Hermanem Fichtem (zwanego Fichtem Młodszym - syn Johann Gottlieba Fichtego), Rudolfem Hermannem Lotzem, Hermannem Ulricim.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficzne od roku 1996, a od roku 1997 skarbnikiem Oddziału Częstochowskiego tego Towarzystwa i jednocześnie sekretarzem Komitetu Okręgowego Olimpiady Filozoficznej w Częstochowie. W roku akademickim 1999/2000-2001/02 był członkiem Komitetu Redakcyjnego Wydawnictwa WSP w Częstochowie.
Nagrody i wyróżnienia
Medal Komisji Edukacji Narodowej - X 2007 r.
Nagroda Rektora AJD - 2008 r., 2012 r., 2013